четвер, 4 вересня 2014 р.

Сіла Батарейка!

Вельмишановні Бібліотекарі, сподіваюсь Вас така халепа ще не спідкала! І ця стаття допоможе Вам вийти з ситуації з гордо задраними носами.

В інтернет-центрах нашої ЦБС разом в 11 ПК (під час моєї відпустки :))) - посідали батарейки!
Це і не дивно! Отримали ми їх 2010 року, а скільки вони простояли на складі - то одному завскладом відомо. Виглядало це так...

Маємо Чорний екран з біленькими літерами, далі BIOS не завантажується.
Якщо натиснути F2 - Комп’ютер завантажується але в інтернету нема. Сучасний інтернет такий, що „мандрівників у часі” не пускає працювати. Хоча десь у 1998 році на таке уваги не звертали і в Інтернеті можна було працювати і з 1900 року і з 3500 :)

Засукавши рукави починаємо Діагностику. Найперше - беремо словника і читаємо англійські літери на моніторі.


Якщо на другому фото не зовсім зрозуміла поломка, то третє прямим текстом каже Нам: „Поміняй Батарейку!!!”
Отже діагностику завершено. Визначаємось з запчастинами, елемент живлення CR2032 - літієва батарейка, або срібна. Першої вистачає на 4-8 років роботи, другої - на 6-15 років. Ціни коливались від 5 до 25 гривень. Запасаємось і починаємо роботу.
1. Витягаємо шнури з розетки, або вимикаємо тумблера.

2. Відкручуємо два гвинти з боку протилежного всяким там дротам та шнуррочкам.
3. Шукаємо той клятий елемент живлення :)

4. Викруткою натискаємо фіксатор і ту блискучу пігулку вистрілює з гнізда геть.
5. Сунемо нову у звільнену затишну місцинку і закриваємо системний блок.

Перша частину роботи виконано. Далі - ввімкнути ПК, зайти в BIOS, налаштувати час та дату, зберегти, перезавантажити. Складно? Наче ні. Якщо є сумніви - шукайте найближчого Сучасного Бібліотекаря - їх тому вчили. :) І заразом не забувайте почистити пилюку всередині (але вода - то смерть!), і обколупати силіконові шмарклі на контактах SATA & Power на читалці оптичних дисків та вінчестері. Теоретично ці шмарклі повинні надійно фіксувати кабелі у відповідних роз’ємах, практично із-за них через кілька років починають „глючити” підключені таким чином девайси.

І на додачу відео доказ - замінити Дуже просто! Буквально 2 хвилини.

1 коментар: