понеділок, 5 травня 2014 р.

Алгоритм встановлення ПЗ на комп’ютери Бібліомосту

Власне, перший пост з послідовності встановлення ПЗ на комп’ютери Бібліомосту.

Свого часу попрацював на цій ниві, особливо після переходу на Windows 7 з новим офісом. Як виявилось - навіть послідовність встановлення программ має значення. А особливо важливим постає питання працездатної системи, коли кількість наданих спонсором активацій починає швидко зменьшуватись.

Тепер до справи! Маємо більш-менш однакові ПК розкидані по місту. Перелік ПЗ яке повинно бути ОБОВ’ЯЗКОВО встановлене. І налаштування.

Ледь не забув про, колись двох, ІТ-шників які контролюють працездатність всієї системи безкоштовних Інтернет-центрів. Саме їх здвінок означає що у Вас проблеми.

Що встановлюємо на ПК і в якій послідовності.
1. Windows 7 - не вагаючись. Закидуємо диск, форматуємо розділи, встановлюємо виндовс і з усім погоджуємось. Налаштовуєте, але не активовуєте! До речі, краще користуватись не диском, а флешкою. Як це зробити читаємо і качаємо тут.
1.1 Якщо маєте багато однакових ПК і флешку десь на 30 гігабайт, то витративши кілька хвилин на пункт 7 - матимете економію в кілька годин потім.
2. Встановлюєте драйвери - щастя нам, для сімки їх потрібно меньше ніж для ХР. Сучасні программи підтримують апаратне прискорення роботи - ось чому спочатку драйвери, потім программи.
3. Встановлюємо Офіс. Без активації.
4. Встановлюємо купу безкоштовного корисного ПЗ. (Кілька браузерів, програмок для перегляду PDF, DjVu - файлів, плеер для медіафайлів, та ін.). Платні программи, звісно якщо Ви їх придбали, або маєте офіційний дозвіл на використання від виробника.
5. Тепер проводимо активацію: Windows 7,  потім Office 2010. Послідовність саме така. Навпаки не вийде. Якщо виде - то не надовго.
6. Встановлюємо IREX Pop-up Surveys - мабуть, це головна програма для наших з Вами спонсорів - проводить моніторинг використання ПК та анкетування користувачів. Якщо ця програма не працює - дзінок адміна лунає миттєво!
7. Саме час зробити резервну копію всієї системи! Образ зберігати краще на зовнішньому вінчестері, або окремому сервері. Якщо маєте багато однакових ПК - з цього образу розгортаєте системи на решті комп’ютерів. Порівняйте, п.1-п.6 займають приблизно годину Вашого часу, розгортання - 20 хвилин.
8. На останок Returnil - soft покликаний полегшити обслуговування комп’ютерів. Підвищити їх витривалість в умовах публічного доступу. Але не все так гарно, як здається. Нажаль, тестування програми проводилось лише на брендових машинах (HP, Dell, ...). На Наших відверто дешевих ПК ця програма не завжди працює якісно. Деякі оновлення від Microsoft вбивають не тільки Returnil,а й Windows разом з нею. Ось тут нам і може знадобитись резервна копія системи. Згодом напишу як лише засобами Windows можна отримати не гірші, але значно стабільніші результати роботи системи в публічному доступі.

Ось і все. Хай оминає Вас BSOD!

Немає коментарів:

Дописати коментар